Vítáme Vás na našich stránkách

Skupina historického šermu Bellatores se zabývá převážně šermem z období renesance a baroka. Konkrétněji italskou a francouzskou školou šermu v jejím scénickém pojetí. Název „Bellattores“ pochází z latiny a znamená „Bojovníci“.

Naše vystoupení jsou divadelně šermířská představení založená na příbězích, které se v té době skutečně odehrály nebo odehrát mohly. Skupina vznikla v roce 2015, ale její zakládající členové mají s historickým šermem mnohaleté zkušenosti, což zaručuje divákům kvalitní a akční podívanou.

Kromě šermu vám můžeme nabídnout též kvalitní ohnivou show na profesionální úrovni.

Zajímá Vás jiná doba než renesance a boroko? Chtěli byste třeba vystoupení ze středověku, z období vrcholné gotiky? Není problém - ve spolupráci se skupinami Baradela&Morituri a Flamendři Vám umíme zajistit téměř cokoliv, co se týká historického šermu nebo divadla. Podívejte se na naší nabídku.

Umíme i víc než dodat jedno představení. Můžeme Vám nabídnout zajištění kompletního historického programu pro Vaše firemní akce, dětské dny, oslavy nebo městské či obecní slavnosti.

   

Nábor nových členů

Připravujeme novou sezónu a tak hledáme do svých řad nové členy. Uvítáme jak zkušené šermíře, tak i úplné začátečníky. Jste-li z Prahy či blízkého okolí a chcete to s námi zkusit, ozvěte se nám.

 

Nejbližší vystoupení

Průvod pražských strašidel

1. listopad 2017
Každý rok vpředvečer dušiček vystoupí ze stínů desítky strašidel a projdou Prahou ve velkém průvodu v čele s geniem loci Pragensis za vykřikování hesel a vyprávění pověstí. Vycházíme vždy v 18 hodin od Prašné brány a jdeme uličkami Starého města vždy po jiné trase, poté přes Karlův most a opět jinou trasou ulicemi Malé Strany k nějakému zajímavému cíli. V průvodu vítáme i staršidla z řad diváků, která se tak jako my rozhodnou oslavit české tradice, a zůčastnit se tohoto symbolického antihaloweenu.